Analizy i badania rynku nieruchomości

Praktyczne doświadczenie z rynku nieruchomości, które przez lata zdobywaliśmy jako pośrednicy w obrocie nieruchomościami, wykorzystujemy też w celach doradczych. Jednym z elementów tej działalności jest sporządzanie profilowanych analiz i badań rynku.

Nawet jeżeli jesteś inwestorem średniej wielkości i planujesz wejście na rynek nieruchomości w danej lokalizacji (czy to stawiając nowe obiekty, czy skupując dostępny zasób), start przedsięwzięcia powinieneś poprzedzić stworzeniem wiarygodnego biznesplanu, aby ocenić rentowność. Do tego z kolei niezbędna ci będzie dogłębna analiza lokalnego rynku, ponieważ każde miejsce ma swoją specyfikę i czasami może mocno odbiegać od ogólnych trendów, widocznych w statystykach publikowanych przez główne media.

Przy sporządzaniu raportów używamy danych udostępnianych przez zewnętrzne podmioty (m.in. BIK, NBP, GUS, banki oraz internetowe portale z ogłoszeniami) oraz uzupełniamy je naszymi, unikatowymi danymi zbieranymi w toku działalności biura pośrednictwa. Dzięki temu liczby dotyczące wielkiej skali możemy uzupełnić i skonfrontować lokalnymi, dokładnie sprawdzonymi wynikami.

Na bazie raportów sporządzamy profesjonalne, branżowe analizy. Specjalizujemy się w rynku wrocławskim i go najlepiej znamy, jednak nie ograniczamy się do niego i usługami konsultingowymi obejmujemy całą Polskę. Analizy są celów, a więc ty jako klient określisz nam, czego konkretnie chcesz się dowiedzieć, a my na podstawie zgromadzonych danych udzielimy ci odpowiedzi na to pytanie. Analiza ma finalną postać zredagowanego i opracowanego graficznie dokumentu, przejrzystego i umożliwiającego szybkie i bezproblemowe udostępnianie zainteresowanym podmiotom.

W ramach analiz sporządzamy scenariusze rozwoju rynku. Ze względu na dużą liczbę zmiennych, są to różne warianty prognoz, pozwalające ocenić zamierzenia inwestycyjne w kontekście różnych możliwych sytuacji na rynku. Służy to minimalizacji ryzyka, a dzięki temu podejmowaniu najbardziej racjonalnych, stabilnych oraz bezpiecznych decyzji inwestycyjnych.

Jeśli nie jesteś pewien, czy nasza usług jest dopasowana do naszych potrzeb – skontaktuj się. Konsultacja jest darmowa i na pewno w jej trakcie rozwiejemy twoje wątpliwości.