Warsztaty w Norwegii
04 grudnia 2010

Warsztaty w Norwegii odbędą się w dniach 5–9 grudnia br. (wyjazd w  niedzielę – powrót w czwartek).

Celem warsztatów jest wymiana doświadczeń pomiędzy stroną polską i norweską w zakresie wykorzystania technologii geoinformacyjnych oraz informacyjno-komunikacyjnych w praktyce szkolnej. W programie warsztatów (zaznaczamy, iż ze względów organizacyjnych może on ulec nieznacznym zmianom) przewidziano m.in. udział Grupy Roboczej EduGIS w lekcji pokazowej prowadzonej przez norweskich nauczycieli, a także dyskusję nt. uwarunkowań (zarówno prawnych, jak i techniczno-organizacyjnych) wdrażania GIS i ICT w szkołach w Polsce i Norwegii.

Lekcja będzie prowadzona w liceum w Gjovik.

W trakcie warsztatów do zadań członków Grupy Roboczej będzie należało m.in.:
a) prezentacja nauczycielom norweskim dwóch wybranych scenariuszy zajęć,
b) uczestnictwo w dyskusji m.in. nt. polskiego wzorca scenariusza lekcji, jaki obowiązuje przy planowaniu zajęć.

Informacje ogranizacyjne:
1) Wylot z lotniska Okęcie w dniu 5.12.2010 (niedziela) o godzinie 15.40. UWAGA! Spotykamy się o godzinie 13.30, w hali odlotów Terminal A, w sterfie A, która znajduje się w starszej części budynku (dawny terminal 1). 
2) Bagaż: w ramach biletu grupowego każda osoba może zabrać ze sobą bagaż do 20 kg (sugerujemy walizki, plecaki należy włożyć w worek ochronny) oraz bagaż podręczny (do 10kg.)
3) Prosimy zwróćcie uwagę na zawartość bagażu podręcznego, w którym nie może być żadnych napojów. Ciecze i płyny, kosmetyki jedynie do pojemności 100 ml. Pilniczki, cążki, przyborniki do szycia, nożyczki, scyzoryki,  zapalniczki, zapałki oraz wszelkie ostre narzędzia powinny sie znaleźć w bagażu głównym.
4) Cenne przedmioty zabieramy do podręcznego.
5) W Norwegii już zima - temperatury w Gjovik są regularnie na poziomie -10°C w ciągu dnia. Zadbajcie o ciepłe buty, szaliki, czapki i kurtki.
6) Z Oslo do Gjovik i z Gjovik do Oslo jedziemy autobusem - osoby z chorobą lokomocyjną prosimy o zaopatrzenie się w stosowne medykamenty.
7) Powrót z lotniska Oslo Gardermoen w dniu 9 grudnia (czwartek) o godzinie. 14.00. Lądujemy na Okęciu na 16.00.
8) W hostelach będzie dla nas dostępna kuchnia więc można zabrać ze sobą ulubiona kawę czy herbatę :)
 
Projekt
realizuje:
gridw Partnerzy
projektu:
mscdn hogskolen grants
Projekt realizowany przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego w ramach Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego