Grupa Robocza EduGIS
22 grudnia 2010 

elearningNowy kurs pt.: „Rejestracja rastra w QuantumGIS” jest już dostępny na platformie OLAT.

więcej
 
18 listopada 2010 

elearning Nowy kurs pt.: „Kartogram w QGIS” jest już dostępny na platformie OLAT.

więcej
 
18 października 2010 

elearning Nowy kurs pt.: „Interpolacja w QGIS” jest już dostępny na platformie OLAT

więcej
 
14 września 2010 

 

Uruchomiliśmy nowe forum dyskusyjne naszego projektu.

 

Zapraszamy do dyskusji na temat:

  • umiejętności GIS ucznia
  • scenariuszy zajęć dla gimnazjum i liceum
  • warsztatu GIS nauczyciela.
więcej
 
11 września 2010 

Na potrzeby projektu Akademia EduGIS został przygotowany system e-Learning, który umożliwia zapoznanie się z materiałami edukacyjnymi dotyczącymi Systemów Informacji Geograficznej. Na platformie tej publikujemy również materiały z warsztatów.

więcej
 
09 września 2010 

elearning Nowy kurs pt.: „Przygotowanie map tematycznych w QGIS” jest już dostępny na platformie OLAT

W ramach wprowadzenia do tematyki warsztatów doszkalających przygotowaliśmy kurs e-learningowy wraz z niezbędnymi danymi, który pozwoli na zapoznanie się z podstawową funkcjonalnością oprogramowania Quantum GIS.

więcej
 
07 września 2010 
linkiNa podstawie pracy ekspertwk oraz naszego zespołu powstał zestaw adresów do stron internetowych, z których można korzystać na zajęciach lekcyjnych lub w trakcie ich przygotowania. Zachęcamy do przejrzenia bazy  stron, która będziemy rozwijac w trakcie trwania projektu i po jego zakończeniu.
więcej
 
07 września 2010 

ankietaAnkietę, której wyniki przedstawiamy poniżej wypełniali uczniowie gimnazjów i liceów uczestniczący w zajęciach terenowych GLOBE GAMES 2010. Ankietę przygotowali i przeprowadziili nauczyciele Programu GLOBE. Zajęcia terenowe odbyły się w dniach 13-16 czerwca w Rąbce, koło Łeby, na terenie Słowińskiego Parku Narodowego.W trakcie dwóch dni młodzież poznawała różnorodność biologiczną Słowińskiego Parku Narodowego. Pierwszy dzień był poświęcony badaniom zgodnie z protokołami Programu GLOBE. Drugiego dnia, uczniowie realizowali zajęcia zgodnie ze scenariuszem lekcji opracowanym przez zespół EduGIS.

więcej
 
07 września 2010 
ankietaJednym z zadań jakie zespół EduGIS realizował w trakcie zajęć terenowych z młodzieżą uczestniczącą w GLOBE GAMES 2010 była obserwacja pracy uczniów w trakcie realizacji zadań scenariusza EduGIS na punkcie. Ocenialiśmy pracę zespołu, zaangażowanie uczniów w realizację zadań na poszczególnych punktach, stopień zainteresowania tematyką każdego z nich.
Wyniki naszych obserwacji były spisywane w arkuszu oceny pracy uczniów na punkcie. Poniżej przedstawiamy podsumowanie ocen.
więcej
 
06 września 2010 

ankietaAnkieta ewaluacyjna GLOBE GAMES 2010 obejmowała również pytania do nauczycieli  opiekujących się uczniami na trasie w trakcie zajęć terenowych. Przedstawiamy wyniki tej ankiety, w kórej zostały również ujęte zającia prowadzone przez zespół EduGIS.

więcej
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2
Projekt
realizuje:
gridw Partnerzy
projektu:
mscdn hogskolen grants
Projekt realizowany przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego w ramach Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego