10 lipca 2012  | Wydarzenia
Akademia EduGIS na GI_Forum w Salzburgu

W dniach 3-6 lipca 2012 r. odbyło się międzynarodowe sympozjum GI_Forum „GIScience & Technology and Learning with GI”, organizowane przez Centrum Geoinformacji Uniwersytetu w Salzburgu. Na konferencji przedstawiciele środowisk akademickich oraz nauczyciele geografii dyskutowali o mozliwościach zastosowania geoinformacji w edukacji szkolnej oraz jej roli we współczesnej edukacji społeczeństwa. Zaprezentowano liczne przykłady praktycznego wykorzystania narzędzi geoinformacyjnych w pracy z uczniami, zarówno na zajęciach szkolnych, jak i w dłuższych projektach edukacyjnych. Sympozjum stanowiło również okazję dla przedstawicielek naszego Centrum do podzielenia się doświadczeniami ze współpracy z nauczycielami i uczniami w ramach projektów Akademia EduGIS oraz Geokonsultacje+.

 
05 czerwca 2012  | Wydarzenia
Centrum UNEP/GRID-Warszawa partnerem digital-earth.eu

logo_digital_earthCentrum UNEP/GRID-Warszawa przystąpiło do europejskiej sieci digital-earth.eu.Celem projektu realizowanego pod auspicjami Komisji Europejskiej jest promocja wykorzystania informacji przestrzennej oraz technik i narzędzi geoinformacyjnych w edukacji.

Więcej…
 
02 września 2011  | Wydarzenia
Rok szkolny z Centrum UNEP/GRID-Warszawa
Przed mami kolejne 10 miesięcy wytężonej pracy w szkolnych murach. U progu nowego roku szkolnego warto poszukać inspiracji i pomysłów na atrakcyjne zajęcia lekcyjne oraz poznać możliwości podnoszenia własnych kwalifikacji. Nie zabraknie ich wśród propozycji, które przygotowało Centrum UNEP/GRID-Warszawa.
Więcej…
 
01 września 2011  | Wydarzenia
U progu nowego roku szkolnego...
warsztaty

Życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom, by był to okres nie tylko wytężonej i efektywnej pracy, zdobywania wiedzy i poszerzania horyzontów, ale także ważny etap podziwiania otaczającego nas świata odkrywanego na nowo każdego dnia!

Mamy nadzieję, że również i w tym roku szkolnym będziemy mieli przyjemność współpracować z Państwem w ramach realizowanych przez nasze Centrum projektów.

Zespół CENTRUM UNEP/GRID-Warszawa
 
17 czerwca 2011  | Wydarzenia
Zapraszamy do galerii!

Zapraszamy do galerii zdjęć z warsztatów i działań Grupy Roboczej EduGIS oraz ogólnopolskich warsztatów EduGIS.

 

 
14 czerwca 2011  | Wydarzenia
Podsumowaliśmy Akademię EduGIS - relacja z konferencji GIS w szkole

Za nami konferencja podsumowująca realizację projektu „Akademia EduGIS”. 10 czerwca w Warszawie spotkaliśmy się
z nauczycielami przedmiotów przyrodniczych poziomu gimnazjum i liceum, doradcami przedmiotowo-metodycznymi, pracownikami ośrodków edukacji ekologicznej, parków narodowych i krajobrazowych.

Więcej…
 
10 czerwca 2011  | Wydarzenia
Konferencja GIS w szkole - 10 czerwca br., podsumujemy Akademię EduGIS!

logo_FINAL

Centrum Informacji o Środowisku UNEP/GRID-Warszawa serdecznie zaprasza do udziału
w konferencji GIS w szkole,

podsumowującej realizację projektu Akademia EduGIS.

Konferencja odbędzie się 10 czerwca br. w Centrum Konferencyjno-Kongresowym
przy ul. Bobrowieckiej 9 w Warszawie. 

Tematyka konferencji poświęcona jest zastosowaniom informacji przestrzennej oraz Systemów Informacji Geograficznej w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych. Zaprezentujemy uczestnikom spotkania przykłady wykorzystania nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych ICT oraz geoinformacyjnych GIS w nauczaniu przedmiotów biologii, geografia (poziom liceum i gimnazjum) oraz w edukacji ekologicznej.

Do udziału w konferencji gorąco zapraszamy przede wszystkim nauczycieli przedmiotów przyrodniczych poziomu gimnazjum i liceum, doradców przedmiotowo-metodycznych oraz pracowników Ośrodków Edukacji Ekologicznej parków narodowych, parków krajobrazowych, nadleśnictw, itp.

Zarejestruj się już dziś! Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie poprzez formularz elektroniczny do 6 czerwca.

Więcej…
 
07 czerwca 2011  | Dla nauczyciela
Filmy z warsztatów w Norwegii

W dziale dla Nauczyciela opublikowaliśmy filmy z warsztatów grupy roboczej EduGIS w Norwegii. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy serdecznie do zapoznania się z materiałami!

 
07 czerwca 2011  | Dla nauczyciela
II Ogólnopolskie warsztaty Akademii EduGIS 8-9 czerwca 2011 r.

warsztaty

Czy chcesz nauczyć się, jak korzystać z narzędzi edukacyjnych bazujących na GIS oraz ICT?

Szukasz pomysłów na ciekawą lekcję biologii lub geografii?

Zapraszamy na warsztaty Akademii EduGIS – GIS w szkole

Zgłoś się już dziś!

Więcej…
 
13 maja 2011  | Wydarzenia
Walk the Grants - zaproszenie!

walk

Organizowana w Warszawie w dniu 29 maja przez Ambasadę Norwegii impreza jest formą podsumowania dotychczasowych dokonań, a zarazem wstępem do kolejnego etapu współpracy w ramach Mechanizmów Finansowych.

Pragniemy, aby marsz był również manifestacją solidarności polsko-norweskiej i wyrazem naszej wspólnej troski o rozwój Europy. Spodziewamy się udziału kilkuset osób, w tym przedstawicieli rządów Norwegii i Polski, parlamentarzystów oraz przyjaciół Norwegii z całego kraju – czytamy na stronie Ambasady Królestwa Norwegii

Marsz wystartuje z Rynku Starego Miasta i trasą o długości ok. 6 km przejdzie na dziedziniec Zamku Ujazdowskiego, gdzie będzie można zwiedzić „Miasteczko Norweskich Grantów”.

Formularz rejestracyjny znajduje się TUTAJ

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3
Projekt
realizuje:
gridw Partnerzy
projektu:
mscdn hogskolen grants
Projekt realizowany przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego w ramach Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego